Resultat Havslätts Triathlon

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Damer Motion Olympisk
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Motion Olympisk  108  Jenny Söderström  Ringmurens CK  2:37:57 
Damer Motion Olympisk  110  Lovisa Nyman  Kalmar RC Triathlon  2:41:05 
Damer Motion Olympisk  116  Martina Karlsson  Trimate SK  2:56:47 
Damer Motion Olympisk  114  Malin Lorentzon  Ålems OK  2:58:00 
Damer Motion Olympisk  109  Madeleine Dunsäter  Oskarshamns SK  3:00:05 
Damer Motion Olympisk  112  Gisela Nilsson  AXA Sports Club  3:02:23 
Damer Motion Olympisk  117  Marie Stigsson  Kalmar RC Triathlon  3:02:33 
Damer Motion Olympisk  113  Monika Karlsson  Oskarshamns SK  3:08:20 
Damer Motion Olympisk  115  Sara Johansson  Vassmolösa  3:24:31 
Damer Motion Sprint
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Motion Sprint  185  Olivia Johansson  Kalmar RC Triathlon  1:09:53 
Damer Motion Sprint  188  Lisa Hedbäck  Kalmar RC Triathlon  1:10:30 
Damer Motion Sprint  165  Anna Lundgren  Glasrikets RC Nybro  1:11:12 
Damer Motion Sprint  168  Martina Karlsson  Trimate SK  1:12:57 
Damer Motion Sprint  163  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:14:47 
Damer Motion Sprint  186  Hanna Palm  Kalmar RC Triathlon  1:17:46 
Damer Motion Sprint  169  Sandra Larsson  AXA Sports Club  1:18:06 
Damer Motion Sprint  164  Elin Svensson  Göteborg  1:18:27 
Damer Motion Sprint  162  Elin Rooth  Kalmar RC Ungdom.  1:19:12 
Damer Motion Sprint  10  166  Therese Milch  Trimate  1:19:35 
Damer Motion Sprint  11  177  Josefin Svensson  Förebyggande friskvård  1:23:28 
Damer Motion Sprint  12  179  Hanna Thuresson  Oskarshamn  1:24:10 
Damer Motion Sprint  13  175  Johanna Magnusson  Team Power Woman Athletic Club  1:24:18 
Damer Motion Sprint  14  184  Rita Jönsson  Kalmar  1:27:08 
Damer Motion Sprint  15  170  Annelie Marsén  Kullgatans Tri  1:30:14 
Damer Motion Sprint  16  176  Therese Nyström  Kalmar  1:32:15 
Damer Motion Sprint  17  174  Evelina Magnusson  Team Power Woman Athletic Club  1:36:19 
Damer Motion Sprint  18  171  Linda Aravi  Rockneby  1:38:27 
Damer Motion Sprint  19  173  Anela Löfvenberg  Kalmar RC Triathlon  1:38:27 
Damer Motion Sprint  20  187  Ingegerd Kristoffersson  Färjestaden Motion IF  1:49:17 
Herrar Motion Olympisk
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Motion Olympisk  67  Jacob Werner  Ringmurens CK  2:11:49 
Herrar Motion Olympisk  78  Michael Sjöberg  Trimate SK  2:13:24 
Herrar Motion Olympisk  66  James Archer  Lilla Almby IF  2:14:07 
Herrar Motion Olympisk  71  Magnus Axelsson  Colting borsens triathlonklubb  2:19:09 
Herrar Motion Olympisk  80  Adam Nilsfors  Kalmar RC Triathlon  2:20:17 
Herrar Motion Olympisk  77  Per Markus Jönsson  Kalmar RC Triathlon  2:21:37 
Herrar Motion Olympisk  68  Johan Högström  Kalmar RC Triathlon  2:24:11 
Herrar Motion Olympisk  54  Martin Sandberg  Kalmar RC Triathlon  2:24:31 
Herrar Motion Olympisk  53  Mikael Hildingsson  Höskullen IF  2:30:48 
Herrar Motion Olympisk  10  55  Christian Westerberg  Kalmar  2:32:51 
Herrar Motion Olympisk  11  51  Felix Oskarsson  Kalmar RC Triathlon  2:33:39 
Herrar Motion Olympisk  12  57  Conny Sjöbäck  Kalmar RC Triathlon  2:34:14 
Herrar Motion Olympisk  13  81  Jim Carlsson  Kalmar CK  2:34:58 
Herrar Motion Olympisk  14  62  Tommy Persson  FET eller TRIATLET?  2:36:24 
Herrar Motion Olympisk  15  82  Patric Mizera  Kalmar #kanjagkandu  2:39:08 
Herrar Motion Olympisk  16  70  Anders Hildingsson  Trimate SK  2:39:40 
Herrar Motion Olympisk  17  63  Leif Engelholm  Glasrikets RC Nybro  2:40:09 
Herrar Motion Olympisk  18  64  Mattias Martinsson  Kalmar RC Triathlon  2:42:51 
Herrar Motion Olympisk  19  60  Jocke Henningsson  Kalmar  2:43:58 
Herrar Motion Olympisk  20  73  Simon Löfgren  Kalmar RC Triathlon  2:45:20 
Herrar Motion Olympisk  21  76  Eric Bergzén  Kalmar RC Triathlon  2:51:13 
Herrar Motion Olympisk  22  69  Rolf E Johansson  Tjust B&R club  2:52:22 
Herrar Motion Olympisk  23  65  Per-Fredrik Nilsson  AXA Sports Club  2:58:32 
Herrar Motion Olympisk  24  75  Stephen Peterson  Thriathlon Nässjö  3:00:30 
Herrar Motion Olympisk  25  61  Kristian Karlsson  Kalmar  3:01:01 
Herrar Motion Olympisk  26  73  Simon Löfgren  Kalmar RC Triathlon  3:01:02 
Herrar Motion Olympisk  27  74  Konny Frölander  Kalmar RC Triathlon  3:03:41 
Herrar Motion Olympisk  28  52  Patrik Linder  Oskarshamn  3:10:58 
Herrar Motion Olympisk  29  56  Pierre Ståhle  FET eller TRIATHLET?  3:14:42 
Herrar Motion Olympisk  30  58  Linus Larsson  IF Murran  3:15:19 
Herrar Motion Sprint
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Motion Sprint  25  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:02:24 
Herrar Motion Sprint  33  Philip Wallman  Göteborg  1:02:49 
Herrar Motion Sprint  31  Hampus Johansson  Göteborg  1:04:20 
Herrar Motion Sprint  38  Thommy Simonsson  Trimate SK  1:08:39 
Herrar Motion Sprint  29  Sven Mikkelsen  Trimate SK  1:09:05 
Herrar Motion Sprint  9  Richard Berkeby  Trimate SK  1:09:15 
Herrar Motion Sprint  32  Noah Petersson  Kalmar RC Triathlon  1:09:29 
Herrar Motion Sprint  35  Tobias Josefsson  Trimate SK  1:09:51 
Herrar Motion Sprint  10  Jimmie Ekbäck  Förebyggande Friskvård  1:11:15 
Herrar Motion Sprint  10  26  Magnus Svahn  Kalmar RC Triathlon  1:11:27 
Herrar Motion Sprint  11  18  Conny Karlsson  Trimate SK  1:11:42 
Herrar Motion Sprint  12  23  Peder Kvillemo  SOK Viljan  1:12:34 
Herrar Motion Sprint  13  40  Andreas Oskarsson  Växjö  1:12:52 
Herrar Motion Sprint  14  27  Hampus Svahn  Kalmar RC Triathlon  1:13:45 
Herrar Motion Sprint  15  15  Johan Carlman  Oskarshamn  1:14:35 
Herrar Motion Sprint  16  39  Linus Riedel  Växjö  1:15:30 
Herrar Motion Sprint  17  17  Gideon Michael Brahmst  Högsby  1:15:31 
Herrar Motion Sprint  18  13  Anders Eriksson  Kalmar  1:16:04 
Herrar Motion Sprint  19  6  Anton Hilling  Förebyggande Friskvård  1:17:01 
Herrar Motion Sprint  20  34  Mikael Aldebert  OCR Oskarshamn  1:18:03 
Herrar Motion Sprint  21  3  Andreas Svernedal  Kalmar  1:18:43 
Herrar Motion Sprint  22  20  Johan Löfvenberg  Kalmar RC Triathlon  1:18:55 
Herrar Motion Sprint  23  30  stefan johansson  Oskarshamn  1:19:36 
Herrar Motion Sprint  24  8  Kjell Svensson  Virserum  1:22:08 
Herrar Motion Sprint  25  24  Jens Andersson  Oskarshamn  1:23:42 
Herrar Motion Sprint  26  11  Jörgen Karlsson  Kalmar  1:25:38 
Herrar Motion Sprint  27  19  Martin Hagman  Timmernabben  1:27:27 
Herrar Motion Sprint  28  2  Rikard Ljungberg  Nybro  1:29:44 
Herrar Motion Sprint  29  7  Jerker Olin  Emmaboda  1:31:59 
Herrar Motion Sprint  30  21  Ricky Marsén  Kullgatans Tri  1:32:11 
Herrar Motion Sprint  31  22  Benny Lindblom  Qwarnsvedens triathlon  1:34:48 
Herrar Motion Sprint  32  4  Daniel Eriksson  Kalmar  1:36:52 
Herrar Motion Sprint  33  37  Jonas Eriksson  OCAB  1:36:53 
Herrar Motion Sprint  34  1  Jens Norell  Trimate SK  1:40:56 
Pojk/Flick -11 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Pojk/Flick -11 år  44  Noah Lundberg  Kalmar  18:03 
Pojk/Flick -11 år  58  Karl Andersson  IK Oskarshamn  18:14 
Pojk/Flick -11 år  42  Emil Drottman  Oskarshamns SK  18:28 
Pojk/Flick -11 år  43  Elmer Karlsson  Trimate SK  19:07 
Pojk/Flick -11 år  48  Alfred Chatila  Kalmar RC triathlon  19:08 
Pojk/Flick -11 år  50  Hampus Komstedt  Kalmar RC triathlon  19:17 
Pojk/Flick 12-13 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Pojk/Flick 12-13 år  49  Idha Chatila  Kalmar RC triathlon  16:08 
Pojk/Flick 12-13 år  45  Anton Komstedt  Kalmar RC triathlon  17:09 
Pojk/Flick 12-13 år  46  Hampus Carlman  Oskarshamn  19:15 
Pojk/Flick 14-15 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Pojk/Flick 14-15 år  47  Simon McVitty Östborg  Högby IF  15:03